Zespół Duo Dance

Autor: Manager Ania

ZABAWY WESELNE

Mamy dla Was kilka inspiracji na zabawy weselne. Choć nie każdy za nimi przepada i zdarzają się pary młode, które nie chcą tego typu atrakcji na swoim weselu to jednak są one popularną formą rozrywki i integracji gości weselnych. Zabawy to już tradycja, bo przecież oczepiny to przecież jedna z nich. Czasy żenujących gier, na szczęście, już minęły ale warto aby na spotkaniu przed weselem „młodzi” ustalili z wodzirejem ich formę. Jeśli macie swoje pomysły lub inspiracje zaczerpnięte z innych wesel, warto przedstawić je swojej orkiestrze a ta zapewne je dla Was poprowadzi lub przekaże mikrofon w ręce wyznaczonej przez Was osoby, która się tym zajmie. Ile i jakie zabawy ? Dużo zależy od zaproszonych gości, czasu rozpoczęcia wesela i ilości zaplanowanych atrakcji i posiłków. To też warto ustalić wcześniej z orkiestrą i kuchnią aby mogli odpowiednio to rozplanować. Najlepiej zaplanować około 3-4 konkurencje trwające około 20 minut. Ważne jest też, aby rodzaj zabaw dostosować do wieku gości – starsi wujkowie nie będą zwolennikami zbyt aktywnych atrakcji. Jeśli na przyjęciu jest bardzo mało panien i kawalerów można w ramach oczepin zorganizować inna zabawę.

1. DOBRE RADY

Każdy lubi dawać „dobre rady” wiec rozdajcie swoim gościom karteczki i długopisy i poproście aby napisali swoje rady dla nowożeńców, zbierzcie je i wybierzcie zwycięzców w kilku kategoriach np.: najzabawniejsza, najciekawsze, najbardziej zaskakująca itd. A następnie odczytajcie wyniki, wywoła to na pewno dużo śmiechu a Wy będziecie mieć pamiątkę, którą chętnie przeczytacie po latach

2. KRZESŁO

Wybiera się np. 10 uczestników, ustawia się w okręgu o jedno krzesło mniej niż osób, gdy orkiestra zaczyna grać członkowie konkurencji chodzą wokół krzeseł a gdy przestaje muszą usiąść, ten kto nie zdąży odpada i zabiera się jedno krzesło. Żeby utrudnić konkurencję oprócz siadania na wolnym krześle po umilknięciu muzyki, można zaproponować gościom inną wersję tej zabawy, gdy na krześle usiąść można dopiero po przyniesieniu określonego przedmiotu. W miarę zmniejszania się liczby uczestników zabawy, prowadzący może coraz bardziej utrudniać konkurencję. Telefon komórkowy, banan czy woda, to prosta sprawa, ale zdobycie chochli, papieru toaletowego, elementu damskiej bielizny lub trawy może nie być takie łatwe.


3. TANIEC POŁAMANIEC

Do zabawy zgłasza się klika par. Każda para losuję karteczkę, na których są wypisane różne dyscypliny sportowe lub rodzaje tańca. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie ich w tańcu. Natomiast rolą gości jest odgadnięcie kalamburowego hasła


Przykładowe:
- łyżwiarstwo figurowe
- jazda konna
- skoki narciarskie
- karate
- techno
- tango
- hiphop


4. TANIEC DLA MAŁŻEŃSTW

Konkurs tańca dla wszystkich par małżeńskich obecnych na weselu. W trakcie piosenki wodzirej prosi o odchodzenie z parkietu par ze stażem małżeńskim krótszym niż kolejno 5, 10, 15, 20, 25, 30 itd. Takim sposobem na koniec na parkiecie zostaje najstarsze małżeństwo i im panna młoda wręcza np. swój bukiet ślubny. Ta zabawa może być bardzo miłą niespodzianką dla dziadków.


5. SKACZ

Wybieramy dwie drużyny po kilka osób, które ustawiają się w dwóch rzędach a naprzeciwko nich stawiamy krzesło. Każda drużyna dostaje piłkę do skakania. Zaczyna się wyścig – pierwsza osoba siada na piłkę i skacze do krzesła i z powrotem na końcu podaje piłkę kolejnej osobie ale dopiero po wypiciu kieliszka wódki. Wygrywają najwytrwalsi


6. SZTAFETA

Z rodziny panny młodej i pana młodego i wybiera się po cztery osoby. Ustawia się cztery krzesła w dwóch rzędach. Osoba na pierwszym krześle musi najszybciej jak potrafi zjeść np. banana i klepnąć kolejną osobę w ramię, kolejna osoba ma nadmuchać balon tak, żeby pękł (oczywiście najszybciej jak umie), ostatnia osoba ma najtrudniejsze (i najzabawniejsze dla dopingującej publiczności) zadanie. Musi spróbować zjeść pół szklanki bułki tartej, a następnie... zagwizdać "Sto lat" młodej parze.. Wygrywa drużyna, która najszybciej pokona całą sztafetę. Zabawa wydaje się banalna ale to tylko pozory !


7. TEST

Para młoda siada na krzesłach tyłem do siebie. Panna młoda w ręce trzyma but pana młodego, pan młody but panny młodej (mogą to być również balony).
Wodzirej zadaje pytania typu:
- „kto pierwszy powiedział kocham cię”
- „kto lepiej prowadzi samochód”
- „kto jest większym bałaganiarzem“
- „kto nawiązał znajomość pierwszy”
Para odpowiada na pytania podnosząc do góry jednocześnie buty (balony).

To tylko kilka przykładów zabaw weselnych, z których możecie skorzytsać, uwierzcie, że wszystkich byśmy tu nie dali rady opisać – ciągle powstają nowe! Pamiętajcie o nagrodach: zabawny drobiazg, pamiątkowe zdjęcie czy butelka weselnego wina podniosą rangę zwycięstwa i zachęcą weselników do zabawy. Powodzenia!